Jesienna porcja dalekich obserwacji

Magura Łomniańska widziana z Nowin Horynieckich – 112 km.

Dzięki sprzyjającej, wrześniowej pogodzie obserwatorom Punktów Widokowych Pd-Wsch Polski, udało się dokonać w krótkim czasie (jak na standardy DO z Roztocza ;)) serii dostrzeżeń, fotografii i opisów kilku od dawna oczekiwanych widoków z Roztocza. Na pierwszy ogień poszły Rawki czyli Duża i Mała Rawka w Bieszczadach ustrzelone z najdalszego jak dotąd punktu na północy – wału Huty Różanieckiej.

Wielka i Mała Rawka, Połonina Caryńska widziane z Wału Huty Różanieckiej (fot.Grzegorz Woźny)

Kilka dni później kolejna niespodzianka: Magura Łomniańska uwieczniona przez Radka Masłowskiego z wieży w Suścu z odległości 129,1 km. Jest to jednocześnie pierwsze w historii zdjęcie Karpat z Roztocza Środkowego!

Magura Łomniańska w Karpatach Wschodnich (Ukraina) widziana z wieży widokowej w Śuścu (fot. Radosław Masłowski)

Długo nie trzeba było czekać na następną niesamowitą fotografię – Tarnicę i sąsiednie połoniny z punktu widokowego Łówcza z odległości prawie 142 kilometrów! To obecnie najdalszy widok na tą grupę bieszczadzkich szczytów z kierunku północnego i jeden z najdalszych terenu Polski.

Grupa Tarnicy z Łówczy (fot. Radosław Masłowski)

Na deser Rozsypaniec z Łówczy! Czyli kolejny, najdalszy widok z północy na Bieszczady. Ze względu na mniejsze rozmiary względem sąsiednich, szczytów bardzo trudno go wypatrzeć a udało się to Radkowi.

Bieszczady z Łówczy z Rozsypańcem i Wołowym Garbem (fot. Radosław Masłowski)

Nie możemy pominąć roli Łukasza Wawrzyszko, który wykonał symulacje, opisy fotografii, motywował, koordynował akcje terenowe.

Jesień to jedna z najlepszych pór roku do dalekich obserwacji więc mamy nadzieję, że pogoda pozwoli nam na kolejne ciekawe strzały w dal.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s